| Ludzie i środowisko

Nasz sprint po lepsze jutro dla osób niepełnosprawnych

Od dłuższego czasu w CERI dojrzewała idea, by zwiększyć zatrudnienie osób niepełnosprawnych. Podejmując tą inicjatywę chcieliśmy włączyć się w aktywizację osób niepełnosprawnych, w których drzemie ogromy potencjał.

Autor:
Marta Świerk
Manager

Realizację tych planów opóźniły jednak wyzwania, które pojawiły się na naszej drodze. Trudności w dotarciu do potencjalnych kandydatów, skomplikowany formalnie proces zatrudnienia oraz niewielkie doświadczenie we współpracy z osobami niepełnosprawnymi to tylko niektóre z nich. Mimo to nasz HR nie poddawał się i nieustannie dążył do zwiększenia zatrudnienia osób niepełnosprawnych w CERI. Ostatecznie udało się  nawiązać współpracę z instytucją wspierającą rekrutacje tego typu, która otworzyła przed nami nowe perspektywy i zachęciła do wystartowania w sprint po lepsze jutro dla osób niepełnosprawnych.

Rozgrzewka, czyli faza pełna przygotowań do zatrudnienia osób niepełnosprawnych

Pierwsze pozytywne doświadczenia z crowd workingiem udowodniły, że praca w pełni zdalna jest możliwa. Szkolenia realizowane online również przebiegały sprawnie i bez zakłóceń. Wiedzieliśmy więc, że forma telepracy ma szansę sprawdzić się w przypadku osób niepełnosprawnych, tak by zapewnić im maksymalny komfort pracy bez fizycznej obecności w biurze. Idea kiełkująca w CERI od dłuższego czasu przerodziła się w projekt pod nazwą „Employment of people with disabilities (Zatrudnianie osób z niepełnosprawnością)”. Jego głównym celem było zatrudnianie osób niepełnosprawnych w formie telepracy.

Do biegu, gotowi, start!

Swoją pracę rozpoczęliśmy od zbadania możliwości zatrudniania osób niepełnosprawnych w departamentach CERI w porównaniu z liczbą wakatów do obsadzenia. Zebrane dane pozwoliły na określenie, w których zespołach osoby niepełnosprawne mają szansę na efektywne wykonywanie zadań. Następnie musieliśmy odpowiedzieć na pytanie, czy jesteśmy w stanie dotrzeć do kandydatów samodzielnie i zapewnić sprawny przebieg zatrudnienia.

Nasz sprint po lepsze jutro dla osób niepełnosprawnych

Po wielu analizach doszliśmy do wniosku, że wsparcie instytucji zewnętrznej ułatwi nam cały proces.

Szukaliśmy wsparcia przede wszystkim w rekrutacji osób niepełnosprawnych, merytorycznego nadzoru w trakcie procesu zatrudniania oraz ewentualnej pomocy zatrudnionym kandydatom (np. w dotrzymywaniu KPI lub – w razie wystąpienia trudności – we współpracy).

Wnikliwie analizowaliśmy wszystkie oferty. Grupa projektowa za najlepszy wybór uznała Fundację Promocji Pracy Zdalnej InSpatium, z którą rozpoczęliśmy współpracę.

Docierając do mety

Aktualnie zespół HR ściśle współpracuje z InSpatium, by w dalszym ciągu rozwijać ideę aktywizacji zawodowej wśród osób niepełnosprawnych. Każda rekrutacja poddawana jest analizie przez Fundację, a rozmowy z kandydatami odbywają się na bieżąco. W ramach projektu przeszliśmy długą drogę, by wypracować rozwiązania odpowiadające zarówno potrzebom osób niepełnosprawnych, jak i CERI.

Najnowsze artykuły:

Compliance Services

Praca w Compliance – kariera bez rutyny

| Praca i rozwój

„Compliance” to dziś słowo-klucz w branży finansowej. Specjaliści w tym obszarze zyskują ciekawą pracę i dobre zarobki. Jak najlepiej rozpocząć swoją przygodę z pracą w Compliance?

Pierwszy krok w metodyce Agile

|

Upowszechnienie metodologii Agile stało się w ostatnim czasie małym „przewrotem kopernikańskim” w naszej firmie. Magiczne słowo „projekty” i nowy sposób pracy są udziałem coraz większej grupy osób. Dlatego zapytaliśmy kilkoro debiutantów o ich pierwsze wrażenia z pracy w metodyce Agile i odczucia z nią związane.

Bądź eko!

|

Nikt nie lubi się ograniczać, jeśli chodzi o życie prywatne. Oznacza to na przykład, że czasami chcesz jechać krótszą drogą do pracy, ponieważ jesteś spóźniony lub że kupujesz konkretną kiełbasę od rzeźnika, ponieważ tak ją uwielbiasz.

Sport w czasie pandemii

| Ludzie i środowisko

W CERI prężnie działają grupy sportowe. Każdy, kto lubi aktywność znajdzie tu coś dla siebie. Niestety gdy pojawiły się pierwsze informacje o nadchodzącym wirusie i szerzącej się pandemii, nie tylko świat profesjonalnego sportu stanął przed znakiem zapytania i zastanawiał się, jak przez najbliższy czas wyglądać będą treningi i zawody sportowe. W CERI również zmuszeni byliśmy zmienić nasze dotychczasowe podejście.

Rozwój a współpraca w zespole

| Praca i rozwój

Czy zdarza Ci się, że otrzymujesz jakieś zadanie, a szef nie pyta o postęp ani nie upomina o wynik? Albo odwrotnie: co chwilę dzwoni, coś Ci dosyła, podając kolejne szczegóły, a Ty nie wiesz, czy masz już zacząć czy czekać na kolejne instrukcje?

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Dowiedz się więcej o naszych ciasteczkach w polityce prywatności.